SR731ETTPR39G
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
SR731ETTPR39G
Pacchetto:
0402
Descrizione:
CURRENT SENSE RESISTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 390 mOhms
Series SR73
Power (Watts) 0.167W, 1/6W