SR732BTTD9R31D
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
SR732BTTD9R31D
Pacchetto:
1206
Descrizione:
CURRENT SENSE RESISTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 9.31 Ohms
Series SR73
Power (Watts) 0.333W, 1/3W