SRN1060-470M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN1060-470M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 47UH 2.5A 110 MOHM SMD
In magazzino : 15925
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 16 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 47 µH
Series SRN1060
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz