SRN2010TA-100M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN2010TA-100M
Descrizione:
FIXED IND 10UH 450MA 720MOHM SMD
In magazzino : 14541
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 16 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 720mOhm
Inductance 10 µH
Series SRN2010TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 43MHz