SRN3015-2R2M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN3015-2R2M
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 1.8A 72 MOHM SMD
In magazzino : 804811
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.65A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 72mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRN3015
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 90MHz