Casa / Fixed Inductors / SRN4018BTA-100M
minImg
SRN4018BTA-100M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN4018BTA-100M
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
1616
Descrizione:
IND,4X4X1.6MM,10UH20%,1.2A,SHD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm
Inductance 10 µH
Series SRN4018BTA
Type Wirewound
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz