SRN5040TA-150M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN5040TA-150M
Descrizione:
FIXED IND 15UH 1.8A 80 MOHM SMD
In magazzino : 2401
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 80mOhm
Inductance 15 µH
Series SRN5040TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz