SRN6045-101M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN6045-101M
Descrizione:
FIXED IND 100UH 700MA 494MOHM SM
In magazzino : 57752
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 22 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 494mOhm Max
Inductance 100 µH
Series SRN6045
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz