SRN6045TA-560M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN6045TA-560M
Descrizione:
FIXED IND 56UH 1.4A 230 MOHM SMD
In magazzino : 4333
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 15 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 230mOhm
Inductance 56 µH
Series SRN6045TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz