SRN6045TA-820M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN6045TA-820M
Descrizione:
FIXED IND 82UH 980MA 365MOHM SMD
In magazzino : 3311
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 15 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 980 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 365mOhm
Inductance 82 µH
Series SRN6045TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz