SRN8040-470M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRN8040-470M
Descrizione:
FIXED IND 47UH 1.4A 190 MOHM SMD
In magazzino : 11002
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 47 µH
Series SRN8040
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz