SRP0610-100K
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRP0610-100K
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 10UH 2A 240 MOHM SMD
In magazzino : 2500
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 11 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.264" W (7.10mm x 6.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 10 µH
Series SRP0610
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz