SRP1055-2R2M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRP1055-2R2M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 12A 5.8 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 12 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.368" W (11.00mm x 9.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.8mOhm Max
Inductance 2.2 µH