SRP1245A-100M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRP1245A-100M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
In magazzino : 2120
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 25.5mOhm Max
Inductance 10 µH
Series SRP1245A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz