SRP5030TA-2R2M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRP5030TA-2R2M
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 5.5A 35 MOHM SMD
In magazzino : 11277
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRP5030TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 36MHz