SRP7028C-150M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRP7028C-150M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 15UH 3A 123 MOHM SMD
In magazzino : 1219
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 123mOhm Max
Inductance 15 µH
Series SRP7028C
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz