SRR0604-470KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR0604-470KL
Descrizione:
FIXED IND 47UH 600MA 360MOHM SMD
In magazzino : 808
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Inductance 47 µH
Frequency - Self Resonant 18MHz