SRR0604-6R8ML
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR0604-6R8ML
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 1.6A 70 MOHM SMD
In magazzino : 445
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.05A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Frequency - Self Resonant 37MHz