SRR0905-180M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR0905-180M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 18UH 1.6A 80 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 39 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.390" Dia (9.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 18 µH
Series SRR0905
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 21MHz