SRR1003-180M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR1003-180M
Descrizione:
FIXED IND 18UH 900MA 270MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.406" W (12.70mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 18 µH
Series SRR1003
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz