SRR1205-390ML
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR1205-390ML
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 39UH 1.65A 160MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 18 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 39 µH
Series SRR1205
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7.5MHz