SRR1210A-181M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR1210A-181M
Descrizione:
FIXED IND 180UH 1.9A 250MOHM SMD
In magazzino : 586
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 14 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 180 µH
Series SRR1210A
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.8MHz