SRR1240-150M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR1240-150M
Descrizione:
FIXED IND 15UH 3.5A 47 MOHM SMD
In magazzino : 37839
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 16 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Inductance 15 µH
Series SRR1240
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz