SRR1280-820M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR1280-820M
Descrizione:
FIXED IND 82UH 2.3A 130 MOHM SMD
In magazzino : 3673
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 82 µH
Series SRR1280
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz