SRR4528A-390M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SRR4528A-390M
Descrizione:
FIXED IND 39UH 900MA 272MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 570mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 272mOhm Max
Inductance 39 µH
Series SRR4528A
Type -
Package / Case Nonstandard, Corner Terminals
Frequency - Self Resonant 16MHz