Casa / Fuses / SS-5F-1.6A-BK
minImg
SS-5F-1.6A-BK
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
SS-5F-1.6A-BK
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Melting I²t 6.4223
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.076 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, PSE
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm)
Product Status Active
Series SS-5F
Package / Case Radial, Box
Voltage Rating - AC 250 V