SS1V101MNN0809H
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
SS1V101MNN0809H
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH
In magazzino : 433
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 155 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series SS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 186 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 100 µF