SSL0.50SV100
Techflex
Prodotto No:
SSL0.50SV100
Produttore:
Techflex
Descrizione:
EXPAND SLEEVE 1/2" X 100' SILV
In magazzino : 3
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Color Silver
Material Stainless Steel (SS), 304, Halogen Free
Liquid Protection Salt Water Resistant
Material Flammability Rating Non Flammable
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Stainless Steel XC
Type Sleeve
Length 100' (30.48m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.500" (12.70mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.750" (19.05mm)
Wall Thickness 0.013" (0.33mm)