Casa / Memory / SST25VF080B-80-4C-S2AE
minImg
SST25VF080B-80-4C-S2AE
Microchip Technology
Prodotto No:
SST25VF080B-80-4C-S2AE
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC FLASH 8MBIT SPI 80MHZ 8SOIC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Clock Frequency 80 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series SST25
Write Cycle Time - Word, Page 10µs
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V