Casa / Memory / SST26VF080AT-80E/SN
minImg
SST26VF080AT-80E/SN
Microchip Technology
Prodotto No:
SST26VF080AT-80E/SN
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 80 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface SPI - Quad I/O
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series SST26 SQI®
Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V