Casa / Memory / SST26WF080BAT-104I/MF
minImg
SST26WF080BAT-104I/MF
Microchip Technology
Prodotto No:
SST26WF080BAT-104I/MF
Pacchetto:
8-WDFN (5x6)
Descrizione:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 104 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI - Quad I/O
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-WDFN (5x6)
Series SST26 SQI®
Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Technology FLASH
Voltage - Supply 1.65V ~ 1.95V