SSV66A141S1GP
Sensata-Cynergy3
Prodotto No:
SSV66A141S1GP
Produttore:
Sensata-Cynergy3
Descrizione:
SWITCH VERT SS G1 MNT
Guida per l'utente
Operating Temperature 120°C
Voltage Rating 300VAC, 300VDC
Output Type Switch (Single Float)
Output Configuration SPST-NC/NO
Mounting Type Male 1" (25.4mm) BSP
Product Status Active
Switch Actuation Level 4.331", 5.512" (110mm, 141mm)
Series SSV66A-1G
Type Liquid
Minimum Liquid Specific Gravity 0.6
Mfr Sensata-Cynergy3
Material - Housing & Prism 316 Stainless Steel
Package Bulk
Current 500 mA