ST-2TA202
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
ST-2TA202
Descrizione:
TRIMMER 2K OHM 0.1W J LEAD TOP
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.110" x 0.094" Face (2.80mm x 2.40mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series ST2
Power (Watts) 0.1W, 1/10W