ST-32ETG202
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
ST-32ETG202
Descrizione:
TRIMMER 2KOHM 0.125W J LEAD SIDE
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.142" x 0.138" Face (3.60mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series ST-32
Power (Watts) 0.125W, 1/8W