ST-42ETA205
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
ST-42ETA205
Descrizione:
TRIMMER 2M OHM 0.25W J LEAD TOP
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 MOhms
Series ST42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W