ST-42ETG103
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
ST-42ETG103
Descrizione:
TRIMMER 10KOHM 0.25W J LEAD SIDE
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series ST42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W