ST370-60L2KI
Vishay Sprague
Prodotto No:
ST370-60L2KI
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 370UF 10% 60V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L2
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 60 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.312" Dia x 1.008" L (7.92mm x 25.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Series SuperTan®, ST
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 370 µF