ST5TW502
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
ST5TW502
Descrizione:
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Guida per l'utente
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 14
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.236" x 0.169" Face (6.00mm x 4.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 5 kOhms
Series ST5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W