STE4700-10T3KI
Vishay Sprague
Prodotto No:
STE4700-10T3KI
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 4700UF 10% 10V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T3
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" Dia x 0.766" L (10.31mm x 19.46mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 350mOhm
Series SuperTan®, Extended STE
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4700 µF