STLQ020C33R
STMicroelectronics
Prodotto No:
STLQ020C33R
Pacchetto:
SOT-323-5
Descrizione:
IC REG LIN 3.3V 200MA SOT323-5
In magazzino : 5651
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 52dB ~ 45dB (100Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 150 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.16V @ 200mA