STLQ50C-R
STMicroelectronics
Prodotto No:
STLQ50C-R
Pacchetto:
SOT-323-5
Descrizione:
IC REG LIN POS ADJ 50MA SOT323-5
In magazzino : 23756
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 µA
Voltage - Input (Max) 12V
PSRR 30dB (120Hz)
Output Type Adjustable
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 11V
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323-5
Control Features -
Series -
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.22V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 50mA