STM32L071CBY6TR
STMicroelectronics
Prodotto No:
STM32L071CBY6TR
Pacchetto:
49-WLCSP (3.29x3.26)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 49WLCSP
In magazzino : 21831
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M0+
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 20K x 8
Number of I/O 37
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 49-WLCSP (3.29x3.26)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 6K x 8
Series STM32L0
Package / Case 49-UFBGA, WLCSP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr STMicroelectronics
Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 13x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.65V ~ 3.6V