STM32L073V8T6
STMicroelectronics
Prodotto No:
STM32L073V8T6
Pacchetto:
100-LQFP (14x14)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
In magazzino : 310
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M0+
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 20K x 8
Number of I/O 84
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 3K x 8
Series STM32L0
Package / Case 100-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr STMicroelectronics
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters A/D 16x12b; D/A 2x12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V