STM32L100C6U6TR
STMicroelectronics
Prodotto No:
STM32L100C6U6TR
Descrizione:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48QFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 37
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 2K x 8
Series STM32L1
Package / Case 48-UFQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr STMicroelectronics
Connectivity I²C, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 16x12b; D/A 2x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V