STS1005S1V8-TR
XP Power
Prodotto No:
STS1005S1V8-TR
Produttore:
XP Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER 1.8V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.46" W x 0.14" H (15.2mm x 11.8mm x 3.6mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Series STS10
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 10-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 92.5%