SV13HC102KAR
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SV13HC102KAR
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 1000PF 3KV X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SV
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF