SW30SSL323
Linrose Electronics, Inc.
Prodotto No:
SW30SSL323
Descrizione:
SWITCH PB SCR LAT POWER GN 24V
In magazzino : 9
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 30.00mm Dia
Current Rating (Amps) 5A (AC)
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC
Series SW30SS
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Off, Off-On
Voltage Rating - AC 250 V