SWI24-12-E-P5R
CUI Inc.
Prodotto No:
SWI24-12-E-P5R
Descrizione:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 2.83" L x 1.34" W x 2.76" H (72.0mm x 34.0mm x 70.0mm)
Product Status Active
Weight 0.327 lb (148.32 g)
Current - Output (Max) 2A
Series SWI24-E (24W)
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized Europe
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Standard Number 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC