SWPA6020S101MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
SWPA6020S101MT
Descrizione:
FIXED IND 100UH 500MA 1.2OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 100 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz