SWPA8040S910MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
SWPA8040S910MT
Descrizione:
FIXED IND 91UH 1.05A 354MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 354mOhm Max
Inductance 91 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.9MHz